Wirtualne warzenie piwa

Chcesz własnym ciałem uratować produkcję piwa i zapisać się w historii? Z początkiem czerwca w Tyskim Browarium pojawiły się nowe atrakcje i teraz można poznać proces warzenia złocistego trunku za pomocą gier sterowanych ruchem.

browar

Od początku czerwca zwiedzający mogą zagrać w grę multimedialną Piwny Ekspert. Gracz zamienia się w piwowara i staje się uczestnikiem pełnego procesu warzenia piwa, przechodząc kolejne etapy produkcji. Aby zasłużyć na miano Piwnego Eksperta, musi dobrać odpowiednie składniki, utrzymać najlepszą temperaturę fermentacji i tak ułożyć rury, aby złocisty napój mógł przez nie swobodnie przepłynąć. Zabawa ma formę gry zręcznościowej sterowanej gestami. W jednym z etapów wystarczy tylko ruszać rękoma, w kolejnym trzeba już wprawiać w ruch całe ciało.

Taka forma zabawy pozwala poznać proces powstawania piwa tak, jakby się w nim faktycznie uczestniczyło. Teraz każdy może postarać się o tytuł Piwnego Eksperta. Chętni będą mogli nawet pobijać kolejne rekordy – mówi Grabowska.

 

Jędrusik piwowarem

Zanim przejdziemy do gry, będziemy mogli wysłuchać piwowara, który zajmująco opowie
o poszczególnych etapach procesu powstawania piwa. W tę rolę wciela się Jacenty Jędrusik. Popularny aktor jest obecny w Tychach w formie… hologramu i opowiada o tym, co widać na infografice.

W mojej 35-letniej karierze aktorskiej takiego zadania jeszcze nie miałem – wspomina Jacenty Jędrusik. – Tu odegrałem dwie role: barmana i piwowara. Dzięki temu proces produkcji piwa znam już nieomal na wylot. Górna fermentacja, dolna fermentacja, rola drożdży, czym jest brzeczka… Mogę teraz odpowiadać na najtrudniejsze pytania – żartuje.

Jędrusik pojawia się też jako barman z początku ubiegłego stulecia, który mówi, jak się piwo nalewa i jak należy je serwować. W gospodzie, której jest gospodarzem, na gości czeka jeszcze jedna atrakcja: dreamoc, wyświetlający trójwymiarową projekcję historycznych butelek piwa Tyskie.

 

Dotknij chmielu i jęczmienia

Tylko w Tychach multimedialny chmiel w postaci wirtualnych szyszek oraz elektronicznie generowane ziarna jęczmienia mogą delikatnie przepływać przez nasze dłonie. Do tego woda – nieodzowny składnik każdego piwa – i mamy już wszystkie elementy interaktywnej instalacji na Ścianie Trzech Żywiołów.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 984  razy.