Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: AVAST Software
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 87.6 MB
 

avast! Free Antivirus to bardzo popularny i darmowy antywirus charakteryzujący się szybkością działania i skutecznością na dobrym poziomie. Nowe wydanie programu przynosi odświeżony interfejs oraz nowe technologie.
Antywirus kompatybilny jest z Microsoft Windows XP/Vista/7/8 i 8.1 (32/64 bit). Innowacyjny silnik skanujący chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim oraz innymi złośliwymi elementami. Dzięki modułowi avast! Community IQ próbki wirusów z całego świata trafiają do laboratorium ALWIL Software i są przetwarzane przez specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługuje funkcja AutoSandbox, która służy do umieszczania podejrzanych plików w tzw. „piaskownicy”. Niepewne elementy są tam uruchamiane w izolacji od systemu operacyjnego więc nie mogą wyrządzić większych szkód. Ulepszenia doczekała się wtyczka Avast! WebRep – przeznaczona do przeglądarki internetowej do oceny reputacji witryn. Witryny analizowane są przy pomocy bazy laboratorium antywirusowego Avasta i w razie zagrożenia blokowane. Wtyczka działa z przeglądarkami Internet Explorer, Firefox, Chrome i Safari.

avast! Free Antivirus oprócz udoskonaleń istniejących funkcji oferuje kilka nowości:
Aktualizacje bazy wirusów przesyłane w czasie rzeczywistym
Teraz wszystkie sygnatury wirusów są wysyłane do użytkownika w czasie rzeczywistym przy użyciu chmury laboratorium antywirusowego AVAST, eliminując konieczność oczekiwania na tradycyjną aktualizację bazy. Najnowsze definicje wirusów są w sposób ciągły dodawane do bazy.

System reputacji plików
Funkcja FileRep informuje użytkownika, czy plik jest bezpieczny przed jego otwarciem, co jest częściowo ustalane na podstawie liczby osób mających plik i daty utworzenia pliku. Ta technologia jest również używana wewnętrznie przez silnik skanujący, który może dzięki niej podejmować bardziej inteligentne decyzje

Konfigurowalna instalacja
Oprogramowanie avast! można teraz zainstalować w trybie zgodności, pozwalającym na jego doskonałe funkcjonowanie obok innego oprogramowana antywirusowego i dodanie w ten sposób drugiej linii obrony. Nawet w przypadku instalowania oprogramowania avast! w zwykłym trybie użytkownik ma możliwość zainstalowania tylko tych składników, których naprawdę potrzebuje.

 

W dziewiątej wersji oprogramowania Avast! dodano nowy, usprawniony interfejs użytkownika (uproszczona nawigacja i większy komfort pracy). Pojawił się następca piaskownicy – DeepScreen, który posiada bardziej inteligentny system podejmowania decyzji odnośnie nowych i nieznanych zagrożeń. Oprócz tego usprawniono moduł SafeZone – odpowiedzialny za bezpieczeństwo podczas wykonywania zakupów i korzystania z internetowych banków online.

Nowy Avast! posiada również usprawniony mechanizm odpowiedzialny za oczyszczanie i usuwanie malware. Warto też wspomnieć o udoskonalonej funkcji skanującej pliki w technologii Cloud Computing („w chmurze”), a także o poprawionej wydajności silnika AV i narzędzi do oczyszczania przeglądarki oraz aktualizacji oprogramowania.

Zapora ogniowa została przebudowana od podstaw, aby poprawić kompatybilność z protokołem Ipv6 oraz z nowszymi systemami operacyjnymi Windows (Oprogramowanie obsługuje również najnowszy system Windows 8.1). Instalator oprogramowania i moduł aktualizujący bazę danych zostały również napisane od podstaw. Teraz instalacja pakietu antywirusowego będzie przebiegać jeszcze płynniej i szybciej niż wcześniej. Nie zabrakło w nim dodatkowych narzędzi do ratowania systemu operacyjnego, czyli tworzenie bootowalnej płyty CD/DVD do naprawiania komputera.

Program dostępny jest za darmo, do korzystania wymagana jest bezpłatna rejestracja (bez rejestracji działa przez 30 dni).

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla bezpieczeństwa
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1355  razy.