avast! Free Antivirus 2016

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: AVAST Software
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 154 MB
 

Avast! Free Antivirus to cieszący się dużą popularnością darmowy program antywirusowy, którego charakteryzuje szybkość działania oraz wysoka skuteczność.

Produkt zabezpiecza komputer przed szeroką paletą zagrożeń rozprzestrzenianych wieloma kanałami jak komunikatory, poczta elektroniczna, a nawet strony internetowe. Istnieje również możliwość skanowania podczas bootowania systemu operacyjnego czy pobierania plików z sieci P2P.

Pomimo faktu, że rozwiązanie to dostępne jest za darmo, oferuje stałą ochronę w czasie rzeczywistym. Bazy danych aktualizowane są co 3-4 min, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Podczas instalacji użytkownik ma możliwość określenia, które składniki mają zostać zainstalowane lub pominięte. Oferowana jest wówczas dodatkowa ochrona przeglądarek jak Internet Explorer, Google Chrome czy Mozilla Firefox.

Nowy Avast! niesie ze sobą szereg istotnych usprawnień, chociażby z zakresu bezpieczeństwa sieci domowej. Od teraz program umożliwia przeprowadzanie skanowania całej sieci w poszukiwaniu jej słabych punktów, które mogą zostać wykorzystane przez zagrożenia. Analizowane są wówczas takie składniki jak ustawienia routera, status WiFi, stan podłączonych urządzeń, hasła fabryczne i inne.

Ciekawą funkcją jest Smart Scan, czyli moduł, który przeprowadza kompleksową analizę wszystkich części systemu przedstawiając pod koniec szczegółowy raport zawierający chociażby informacje na temat stanu sieci domowej czy konieczności aktualizacji zainstalowanych programów.

Całkowitą nowością w Avast! Free Antivirus jest także usługa SecureDNS niedopuszczająca do prób wyłudzeń bądź przechwytywania danych poprzez spreparowane strony internetowe. Do tego celu wykorzystywane są specjalnie przygotowane bezpieczne serwery.

Duży nacisk położono również na stworzenie możliwości uruchamiania poszczególnych procesów w wyizolowanym wirtualnym środowisku. Wszystko to za sprawą AVAST NG, czyli module, który pozwala na aktywowanie dowolnego procesu na maszynie wirtualnej, co gwarantuje brak interakcji z innymi działającymi w tle procesami.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla bezpieczeństwa
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1004  razy.