Comodo Firewall

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: Comodo
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 221 MB
 

Comodo Firewall to wielokrotnie nagradzany, darmowy firewall zapewniający ochronę komputera użytkownika przed atakami z Sieci.

Najnowsza odsłona Comodo łączy w sobie kilka ciekawych cech. Jedną z nich jest wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji. Usprawniono również system tworzenia logów, który od teraz przesyła wszelkie gromadzone dane do narzędzia Windows Event Logs. W dobie, gdy znaczna większość aplikacji tworzona jest zgodnie ze stylem Modern UI, również Comodo Firewall wpasowuje się w te trendy. Nowa szata graficzna jest znacznie czytelniejsza i milsza dla oka.

Program działa w oparciu o technologię Default Deny Protection (DDP). Technologia DDP zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa za sprawą ogromnej listy z zaufanymi aplikacjami. Jeżeli program instalowany na komputerze nie znajduje się na liście zapora informuje użytkownika lub blokuje szkodliwe działania.

Comodo Firewall posiada przyjazny interfejs i jest całkowicie konfigurowalny. Na pokładzie programu znajdziemy mnóstwo przydatnych funkcji: zdarzenie firewalla, aktywne połączenia sieciowe, mechanizm konfiguracji zaufanych i blokowanych aplikacji, zasady bezpieczeństwa sieci, itd. Ponadto zapora oferuje wirtualne środowisko pracy (Sandbox) i Game Mode (tryb dla graczy).

Oprócz tego oferuje nową technologię Viruscope, która dynamicznie przeprowadza analizę działań podejmowanych przez uruchomione procesy i zapobiega wyrządzaniu przez nie szkód. Warto też wspomnieć o filtrowaniu witryn internetowych, aby zwiększyć ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i stronami wyłudzającymi różne informacje o użytkowniku.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla bezpieczeństwa
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 670  razy.