GlassWire

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: GlassWire
Wersja językowa: angielska
Rozmiar pliku: 28.9 MB
 

GlassWire to bezpłatna zapora z funkcją monitorowania sieci oraz ochrony systemu operacyjnego przed złośliwym oprogramowaniem. W przypadku, gdy w naszym systemie jest już zainstalowana inna zapora, GlassWire automatycznie ją wykryje i będzie służył jako uzupełnienie dla istniejącego już pakietu zabezpieczającego (np Norton Internet Security, Kaspersky Internet Security itp).

Program GlassWire monitoruje również aktywność w sieci na podstawie analizy ruchu wszystkich aktywnych procesów i aplikacji nawiązujących połączenia z zewnętrznymi serwerami internetowymi. Tworzona jest czytelna wizualizacja bieżącej aktywności w sieci, wyświetlana za pomocą wykresu, za pomocą którego możemy w łatwy sposób odczytać aktywność poszczególnych elementów i procesów sieciowych (np. ilość wysyłanych i pobieranych danych).

Jednym z istotniejszych cech programu jest wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych lub złośliwych narzędzi, które naruszają prywatność użytkownika bądź mogą negatywnie wpływać na pracę systemu operacyjnego. Oprócz tego, ujawniane są zmiany zachodzące w plikach systemowych oraz próby przeprowadzania ataków w sieci Ethernet (ARP Spoofing).

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla bezpieczeństwa
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 593  razy.