HijackThis

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , , , , ,
Producent: Trend Micro. Inc
Wersja językowa: angielska
Rozmiar pliku: 379 KB
 

HijackThis jest aplikacją wykrywającą m.in. oprogramowanie podmieniające stronę startową przeglądarki internetowej. Program identyfikuje aplikacje szpiegujące, dialery, dodatkowe paski narzędzi (toolbars), niektóre konie trojańskie oraz robaki.

HijackThis skanuje specjalne strefy rejestru jak również dysku twardego. Cechą programu jest tworzenie w pliku tekstowym tzn. logów (zapisywanie wyników), które mogą być przeanalizowane przez ekspertów lub doświadczonych użytkowników systemu operacyjnego serii Windows.

Użytkownik może uzyskać informację o wyświetlanym wpisie lub programie, może go również usunąć lub naprawić (jednak dana czynność nie jest wskazana dla początkujących).

Uwaga!
1.HijackThis pokazuje wejścia zarówno prawidłowe jak i szkodliwe, dlatego nie zalecamy usuwania wpisów, programów itp. na własną rękę. Niedoświadczeni użytkownicy mogą rozwiać swoje wątpliwości na forum w dziale Bezpieczeństwo. Logi (zawartość pliku: hijackthis.log – rezultaty) można wkleić w serwisie www.wklej.eu i w dziale Bezpieczeństwo podać tylko link.

2. Więcej informacji o programie można znaleźć tutaj: Opis narzędzia HijackThis.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla bezpieczeństwa
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 728  razy.