Malwarebytes Anti-Malware

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: Malwarebytes
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 21.8 MB
 

Malwarebytes Anti-Malware to bezpłatne oprogramowanie do wykrywania i usuwania szkodliwego oprogramowania typu malware, robaki, trojany, aplikacje szpiegowskie oraz rootkity. Zabezpiecza również komputer przed niepożądanymi programami i ich modyfikacjami (PUP).

Przyjazny interfejs nie powinien sprawić problemów w obsłudze nawet osobom rzadko korzystającym z tego typu rozwiązań. Niewątpliwą zaletą Anti-Malware jest jego niskie zużycie zasobów systemowych. Znalezione pliki program poddaje kwarantannie lub całkowicie je usuwa z systemu Windows (wymagane ponowne uruchomienie systemu).

Malwarebytes Anti-Malware umożliwia dostosowanie opcji konfiguracyjnych, wpływających na zachowanie programu podczas wykrywania i ochrony systemu operacyjnego. Wśród nich warto wymienić możliwość całkowitego wyłączenia ochrony przeciw malware i szkodliwymi stronami, a także aktywowanie modułu wykrywającego niebezpieczne rootkity (np: Cidox, Poweliks czy ZeroAccess).

Program oferuje trzy tryby skanowania:

  • Pełne skanowanie – najdokładniejszy tryb skanowania. Skanuje wszystkie lokacje na dysku twardym, w których malware może być ukryte – np: sekcja autorun i rejestr systemowy.
  • Niestandardowe skanowanie – skanuje wybrane obszary zaznaczone przez użytkowników,
  • Szybkie skanowanie – błyskawicznie skanuje system w poszukiwaniu zagrożeń. Skanuje najważniejsze elementy systemu czyli pamięć, rejestr i obiekty autostartu. Tryb ten dostępny jest jedynie w wersji Premium!

Malwarebytes Anti-Malware jest dostępny w wersji darmowej oraz Premium. Wybór odpowiedniej wersji otrzymamy po zainstalowaniu i uruchomieniu oprogramowania.

W wersji Premium dodatkowo otrzymamy:

  • ochronę systemu w czasie rzeczywistym,
  • skuteczną ochronę przed złośliwymi stronami internetowymi
  • możliwość szybkiego skanowania,
  • technologię Malwarebytes Chameleon,
  • zaawansowane techniki wykrywania i usuwania zagrożeń,
  • ochronę przed oprogramowaniem szyfrującym (Ransomware).

Uwaga!
Niedoświadczeni użytkownicy mogą rozwiać swoje wątpliwości na forum w dziale Bezpieczeństwo. Logi można wkleić w serwisie www.wklej.eu i w dziale Bezpieczeństwo podać tylko link.

Program dostepny jest za darmo, wyłącznie do użytku osobistego!

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla bezpieczeństwa
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 820  razy.