e-Biblia

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: NADZIEJA.PL Sp. z o.o.
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 39.36 MB
 

Program e-Biblia do studiowania Pisma Świętego został przygotowany przez Chrześcijański Serwis Nadzieja.pl

e-BIBLIA jest komputerową wersją Pisma Świętego (zawiera Stary i Nowy Testament). Program jest doskonałym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zgłębić treść tej księgi. Dużym ułatwieniem jest możliwość wyszukiwania interesujących fragmentów.

Zawiera następujące tłumaczenia: Biblia Gdańska, Wulgata, King James Version, Young’s Literal Translation, Louis Segond, Biblia Lutra

Ciekawym elementem programu jest kalkulator, który oprócz podstawowych funkcji dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, daje możliwość przeliczania miar i wag używanych w czasach biblijnych na wartości nam znane, jak kilogramy, metry czy litry. Zawiera także dodatkowe informacje o dziennych zarobkach, wartościach monet, podatkach oraz określeniach używanych w Piśmie Świętym do opisywania odległości, np. „jednodniowa droga”.

Podczas przygotowywania programu przyjęto założenie, iż wszystkie tłumaczenia Pisma Świętego będą miały zachowany oryginalny układ tekstów. Układ ten w zależności od tłumaczenia/wersji może się nieznacznie różnić pomiędzy nimi jak np. Biblia Warszawska i Biblia Gdańska. Większość Tłumaczeń Pisma Świętego w różnych językach ma układ wersetów zgodny z układem, jaki znajduje się w polskim tłumaczeniu Biblii Gdańskiej dlatego też to tłumaczenie zostało przyjęte jako podstawowe podczas przygotowywania dodatkowych materiałów jak komentarze czy referencje.

W czasie pracy z wieloma tłumaczeniami Pisma Świętego należy pamiętać, iż pierwsze tłumaczenie jest traktowane jako podstawowe. Oznacza to, iż nazwy ksiąg (np. materiały i tam drzewko z księgami), wersety Biblijne (np. do referencji) brane są z tego tłumaczenia.

Program, pozwala na studium Pisma Świętego w domowym zaciszu z wykorzystaniem komputera. Wersja pełna, tzw. Complete, zawiera wyselekcjonowane i dostępne tłumaczenia Biblii (public domain) oraz książki o tematyce chrześcijańskiej.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy edukacyjne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1255  razy.