Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , , ,
Producent: SPECBUD
Wersja językowa: polska
 

Pakiet SPECBUD to zestaw programów do projektowania konstrukcji żelbetowych, drewnianych, stalowych, murowych i fundamentów oraz wykonywania obliczeń statycznych i zestawień obciążeń. SPECBUD to programy o wszechstronnym zastosowaniu, przydatne w pracy projektantów budowlanych, architektów, inspektorów nadzoru i wykonawców oraz producentów wyrobów budowlanych.

Program Rama służy do analizy statyczno-wytrzymałościowej płaskich układów prętowych (typu 2D). Umożliwia sprawne definiowanie geometrii ustroju przy użyciu wbudowanych bibliotek profili stalowych, drewnianych, żelbetowych i dowolnych przekrojów oraz opcji generatora typowych ustrojów prętowych, a także importu do programu rysunku (geometrii) ustroju z pliku DXF. Obliczenia wykonywane są dla wielu przypadków obciążeń, z pełną kombinatoryką (automatyczną lub definiowaną ‘ręcznie’ przez Użytkownika). Wyniki prezentowane są dla poszczególnych przypadków obciążeń, kombinacji i obwiedni w postaci wykresów i tablic sił wewnętrznych i przemieszczeń. Po planowanym sprzęgnięciu programu Rama z modułami wymiarującymi konstrukcje stalowe, drewniane i żelbetowe powstanie system obliczeniowy do kompleksowego projektowania ustrojów prętowych.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla firm
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 938  razy.