Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: Codeton Software
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 4.9 MB
 

TonCut (wcześniej znany pod nazwą Super Szklarz) służy do optymalizacji rozkroju materiałów płaskich, np.: szyb, drewna, płyt, kamienia, blachy, aluminium, plexi, kartonu, itp. Program pozwala na znaczne zmniejszenie odpadu przy wykonywaniu rozkroju. W zależności od wielkości arkuszy i formatek oraz ilości formatek można uzyskać odpad od 1% do 10% pola powierzchni arkusza. Praktyka pokazuje, że daje to oszczędność około 10% w stosunku do metod tradycyjnych.

Od roku 1997 (kiedy to powstał Super Szklarz – poprzednik programu TonCut) program został wyposażony w sześć algorytmów usprawniających optymalizację. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, można wykorzystać dowolną kombinację tych algorytmów tak by uzyskać najbardziej optymalny wynik.

Program posiada aż sześć metod optymalizacji. Możesz samodzielnie wybierać, które metody mają być używane w celu uzyskania wyników, które będą Cię satysfakcjonować. Program potrafi automatycznie włączać i wyłączać metody, które są potrzebne w danej chwili, lub nie są potrzebne. Dzięki temu zwykle optymalizacja jest szybka i skuteczna.

Cechy programu TonCut:

  • prosta obsługa,
  • sześć algorytmów optymalizyjnych,
  • obsługa wzoru na podstawie powierzchni materiału (tzw. ornament),
  • możliwość zapisania odpadu użytkowego jako arkusze do późniejszego wykorzystania,
  • wymiarowanie odpadu,
  • jednostki wymiarowania,
  • obsługa grubości cięcia.

Uwaga:

Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej i nie pozwala na drukowanie oraz zapisywanie wyników optymalizacji.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy dla firm
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1004  razy.