Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: Paweł Przewłocki
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 1.5 MB
 

Edytor Znaczników HTML to program służący do szybkiej i wygodnej edycji internetowych stron WWW. Posiadając wiele zaawansowanych narzędzi edycyjnych jest on jednocześnie łatwy i intuicyjny w obsłudze.
Dostęp do wszystkich możliwości języka HTML (Hyper-Text Markup Language – w tym języku tworzone są witryny WWW) dają Zakładki HTML – pomieszczone na nich zostały wszystkie istotne znaczniki. Jeśli jednak istnieje potrzeba skorzystania z tych rzadziej używanych, przycisnąć możemy znajdujący się obok zakładek przycisk wywołujący menu ze wszystkimi znacznikami związanymi z daną zakładką. Można także skorzystać z listy znaczników zawierającej wszystkie tagi standardu HTML 4.0.

Wiele czynności automatyzują ‚czarodzieje’ i inne kreatory, takie jak ten pokazany obok, służący do wstawiania obrazków na stronę.

Jedną z cech edytora, która wyróżnia go spośród innych, podobnych mu, programów jest możliwość edycji parametrów każdego znacznika języka HTML na specjalnie do tego przeznaczonej zakładce ‚Tagi’ (tagspektor – patrz rysunek obok). Wystarczy dwukrotnie kliknąć na wybranym znaczniku w dokumencie i jego parametry są gotowe do edycji. W wielu wypadkach można wybierać wartości parametru ze wszystkich możliwych przy użyciu listy; ścieżki do zasobów można wstawiać poprzez standardowe windowsowe okienko wyboru pliku. Każda zmiana jest od razu widoczna w tekście oraz w okienku podglądu, w którym widać działanie edytowanego taga; przyspiesza to niezwykle pracę.

Pełne wsparcie dla ‚ogonków’ – pisanie polskich stron nie jest już żadnym problemem. ezHTML wspiera dwa najbardziej rozpowszechnione standardy kodowania polskich liter (ISO 8859-2, CP 1250[Windows]). Program umożliwia także konwersję całych dokumentów bądź ich fragmentów – wbudowany konwerter ogonkowy obsługuje wiele popularnych standardów, użytkownik może także samodzielnie dodawać nowe.

Warto także zwrócić uwagę na konfigurowalny interfejs (pasek użytkownika, na który można przenieść najczęściej używane polecenia), edytor kolorujący znaczniki oraz inne drobne ułatwienia (np. powtórne wstawienie ostatnio użytego znacznika, podpowiedzi składniowe, automatyczne zamykanie znaczników), które sprawiają ze konstruowanie stron staje się czystą przyjemnością.

Podsumowanie:

* wygodny edytor z eleganckim i konfigurowalnym kolorowaniem tagów, podpowiedzi składniowe, najczęściej używane funkcje w podręcznym menu;
* edycja parametrów każdego znacznika HTML 4.0 w Tagspektorze; możliwość wyboru wartości parametrów z listy, wstawiania ścieżek względnych do plików; zmiany są natychmiast widoczne w okienku Podglądu;
* lista znaczników do wstawiania zawierająca wszystkie tagi standardu HTML 4.0;
* pełna obsługa ogonków – wygodny i uniwersalny konwerter do polskich liter;
* liczne kreatory i czarodzieje (np. do metainformacji) przyspieszające pracę;
* zakładka ‚Podgląd’ do podglądania stron w okienku (obiekcie) Internet Explorera i Netscape Gecko;
* Wygodny podgląd przed otworzeniem dokumentu;
* konfigurowalność;
* Eleganckie, przenośne paski narzędziowe rodem z Worda;
* W pełni konfigurowalne skróty klawiszowe;
* Interfejs do współpracy z innymi programami, tzw. doklejkami;
* Możliwość przekształcenia wierszy w elementy listy, komórki tabeli, akapity, etc.
* Wyszukiwanie i zamiana za pomocą perlowych wyrażeń regularnych;
* Obsługa szablonów.

Istnieją dwie odmiany ezHTMLa:

  • Alef – ze starą kontrolką edytora
  • Bet – z nową.

Nowa kontrolka nie ma ograniczenia rozmiaru edytowanego pliku (ograniczenie to ma stara w Win95/98), ale brak jej zawijania wierszy.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy do internetu
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 673  razy.