Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: The Mozilla Foundation
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 41 MB
 

Mozilla Firefox Portable Edition to przenośna wersja popularnej przeglądarki. Teraz pozwala na migrację zakładek, historii i plików cookie również z Google Chrome. Ponadto z włączonym Add-on Sync dodatki mogą być synchronizowane między komputerami.

Aplikacja zawiera zaktualizowany interfejs dla wszystkich platform, który jest elegancki i łatwiejszy w obsłudze. Karty umieszczono nad paskiem adresu dzięki czemu przeglądanie jest bardziej efektywne i intuicyjne. W uproszczonym interfejsie znajdziemy przycisk Firefox Button – kryją się pod nim wszystkie funkcje przeglądarki. Najnowsza odsłona przeglądarki oferuje również oparty na systemie podpowiedzi inteligentny pasek, który pozwala na znacznie szybsze przechodzenie do stron nawet wtedy, gdy nie pamiętamy adresu. Interfejs posiada umieszczone na górze karty oraz przycisk Zakładki dający natychmiastowy dostęp do ulubionych odnośników.

Firefox zawiera ogromne ulepszenia z zakresu wydajności. Pojawił się wydajniejszy silnik JavaScript JägerMonkey oraz wspracie standardu ECMAScript5. Mozilla jest jedynym z pionierów wdrażania nowych standardów HTML5, zatem nie dziwi obsługa formatu WebM, który oferuje odtwarzanie filmów w jakości HD. Przeglądarka wspiera technologię multi-touch w Windows 7. Nie zapomniano o obsłudze technologii WebGL, która zapewnia trójwymiarowy obraz w grach internetowych. Warto również wspomnieć o wsparciu dla czcionek OpenType. Udoskonalono JetPack SDK dzięki czemu dodatki mogą być instalowane bez konieczności ponownego uruchomienia przeglądarki.

Warto również podkreślić, że Firefox od teraz jest znacznie odporniejszy na awarie wtyczek Adobe Flash, Apple QuickTime czy Microsoft Silverlight. Błąd którejkolwiek z nich nie przerywa działania programu. Wystarczy, że odświeżymy stronę, a plugin zostanie automatycznie zrestartowany.

 
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy do internetu
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 950  razy.