Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: Apple
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 36.7 MB
 

Safari to przeglądarka doskonale znana z komputerów Mac firmy Apple. Wersja dla Windows zawiera wszystkie funkcje znane z jej mac’owej wersji.

Przeglądarka charakteryzuje się dużą wydajnością. Jak podaje producent działa ona dużo szybciej niż produkty konkurencyjne takie jak Firefox czy Internet Explorer. Dotyczy to zarówno wczytywania stron jak i uruchamiania skryptów JavaScript. Interfejs odbiega od standardowych okienek systemowych i przypomina ten znany z systemu operacyjnego spod znaku Apple.

Przejrzysty, klarowny układ Safari pozwala skupić się na treści stron internetowych – a nie na przeglądarce. Ramka przeglądarki ma szerokość zaledwie jednego piksela. Pasek przewijania pojawia się tylko wtedy, gdy jest potrzebny. Domyślnie nie jest widoczny pasek stanu – w trakcie ładowania strony niebieski pasek stopniowo zapełnia pole adresu. Wszystko to sprawia, że na ekranie zostaje więcej miejsca na treść strony.

W przeglądarce zastosowano mechanizm łatwych zakładek znany z odtwarzacza iTunes. Dodatkowo istnieje możliwość importowania zakładek z innych przeglądarek www. Pozostałe funkcje: blokowanie wyskakujących okienek, wygodne wyszukiwanie dowolnego tekstu na stronach, przeglądanie w kartach, funkcja SnapBack (szybki powrót), automatyczne wypełnianie formularzy, wbudowany czytnik kanałów RSS, zmiana wielkości pól tekstowych, itd.

Safari dba również o prywatność użytkownika w sieci. Dzięki funkcji Private Browsing przeglądarka nie zapamiętuje wyrażeń wyszukiwanych w Google, plików cookie, historii przeglądania, historii pobierania ani danych wprowadzonych w formularzach online.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy do internetu
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 983  razy.