Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: Onet.pl SA
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 4.6 MB
 

WebMajster to edytor stron WWW typu WYSIWYG (What You See Is What You Get – „co widzisz, to otrzymasz”). Oznacza to, że autor strony zajmuje się kompozycją elementów, grafiką oraz formatowaniem tekstu bez konieczności pisania kodu HTML. Autor nie musi znać języka HTML, by tworzyć witryny WWW. To co widzi w edytorze, jest bardzo bliskie temu, co otrzyma jako gotową stronę WWW, a do zbudowania strony wystarczy umiejętność posługiwania się klawiaturą i myszką komputerową.

W tradycyjnym sposobie budowania strony działa mechanizm „normalnego spływania” na stronie, czyli od „lewej do prawej” i „z góry na dół” – jak to się odbywa w zwykłym edytorze tekstowym. WebMajster działa inaczej. Umieszcza w osobnym polu każdy wprowadzony na stronę obiekt. Obiekty można łatwo przemieszczać na stronie, a WebMajster zapamiętuje ich położenie względem lewego górnego rogu obszaru roboczego. Dodatkowo istnieje możliwość ich pozycjonowania w trzecim wymiarze – można elementy nakładać jeden na drugi lub chować pod innymi. Liczba takich warstw jest praktycznie nieograniczona. Obiektem jest pole tekstowe, w które można wpisać tekst, pole graficzne, dowolne pole formularza, tabele, listy numerowane i nienumerowane, pływające ramki oraz fragmenty kodu HTML, które użytkownik samodzielnie może wprowadzić na stronę. WebMajster ponadto wyposażony jest w wiele dodatkowych pól, które mieszczą elementy aktywne: gotowe formularze wyszukiwarek, kody liczników i ksiąg gości oraz obiekty multimedialne: muzykę, filmy i animacje flash i wiele innych.

Tego rodzaju technika pozwala na nakładanie jednego elementu na inny. Właśnie dzięki tej technologii autorzy posługujący się WebMajstrem mogą swobodnie przemieszczać na stronie każde z pól oraz „podnosić” lub „opuszczać” dowolny obiekt nad lub pod inny element. W tym czasie edytor przelicza pozycję obrazka lub pola tekstowego i generuje stosowny kod HTML. W tradycyjnym HTML-u kolejność wystąpienia poszczególnych elementów w kodzie HTML ma pewne odbicie w kolejności wyświetlania ich w przeglądarce: im „później” w kodzie HTML, tym „niżej” na stronie. W WebMajstrze jest inaczej: im „później” w kodzie HTML, tym „bardziej na wierzchu”.

Dzięki łatwości używania WebMajster stał się bardzo popularnym narzędziem tworzenia stron WWW. Jest to edytor „pierwszych pięciu minut” dla tych wszystkich, którzy chcą jak najszybciej zaistnieć w Internecie.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy do internetu
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 610  razy.