DSpeech

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: Dimitrios Coutsoumbas
Wersja językowa: angielska
Rozmiar pliku: 2.02 MB
 

DSpeech to oprogramowanie przekładające wczytany tekst na mowę. Posiada również możliwość rozpoznawania słów wypowiadanych przez użytkownika. Do dyspozycji jest wiele głosów generowanych przez komputer w tym Ivona, Cepstral, RealSpeak, Loquendo, Acapela oraz VoiceWar czy SAPI4 oraz 5.

Aplikacja otworzy dokumenty tekstowe zapisane w RTF, PDF, EPUB, XHTML, HTML czy DOC. Co więcej, wypowiadany tekst można zapisać do pliku MP3, WMA, WAV, OGG i AAC oraz modyfikować jego jakość i stopień kompresji.

DSpeech pozwala na oznaczanie określonych fragmentów tekstu za pomocą tagów oraz modyfikowanie wielu elementów jak częstotliwość próbkowania głosu, język czy moc dźwięku. Co ciekawe, istnieje możliwość umieszczenia w tekście słów kluczowych, które spowodują uruchomienie danego programu. Całkowicie inne głosy przyporządkujemy również do cytatów czy szczególnie istotnych fragmentów z wykorzystaniem emfazy, a nawet przeliterowania danego słowa.

Główną częścią aplikacji jest edytor, który pozwala na edycję typu, rozmiaru czcionki, wstawianie znaczników czy modyfikowanie treści. Po zakończeniu wstępnej edycji można przystąpić do odsłuchu. Co istotne, DSpeech pozwala na kontrolowanie odczytywanego tekstu. Przydatną cechą jest także integracja z Eksploratorem Windows umożliwiająca szybkie odczytanie danego tekstu przy zaledwie kilku kliknięciach myszą.

Do dyspozycji użytkownika producent przygotował podręcznik, który dostępny jest w spakowanym folderze. Niestety, nie jest on dostępny w polskiej wersji językowej.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy multimedialne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 464  razy.