3DMark

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , ,
Producent: Futuremark Corporation
Wersja językowa: angielska
Rozmiar pliku: 1.6 GB
 

3DMark to kolejna edycja najpopularniejszego na świecie programu przeznaczony do testowania wydajności sprzętu komputerowego. Za jego pomocą możemy przetestować najważniejsze podzespoły bazowe znajdujące się w komputerze z naciskiem na jego możliwości graficzne.

3DMark pozwala również zmierzyć i sprawdzić wydajność nie tylko samego komputera osobistego czy laptopa, ale również innych urządzeń przenośnych wyposażonych w system iOS lub Android. W odróżnieniu do poprzednich wersji oprogramowania, użytkownicy otrzymali trzy różne benchmarki (Ice Storm, Cloud Gate  Fire Strike), które przeznaczone są do konkretnego rodzaju sprzętu. 3DMark pozwala przetestować układy graficzne zgodne z DirectX 9, 10 i 11.

Tryb Ice Storm przeznaczony jest dla użytkowników urządzeń mobilnych i komponentów do PC z niższej półki. Posiada jedynie możliwość testowania sprzętu przy włączonym filtrowaniu anizotropowym i MSAA. Natomiast drugi tryb Cloud Gate przeznaczony jest do testowania notebooków i domowych komputerów osobistych, a trzeci Fire Strike to idealny benchmark dla miłośników ekstremalnie podkręconego sprzętu. Wymaga najwyższej klasy komputer, wyposażonego w najnowsze podzespoły bazowe. Zarówno drugi tryb jak i najbardziej wymagający Fire Strike, testują wydajność sprzętu z włączonymi dodatkowymi efektami rozmycia, głębi ostrości czy z włączoną metodą cieniowania powierzchni obiektów przestrzennych (Ambient Occlusion).

3DMark dostępny jest w trzech różnych edycjach – Basic Edition (darmowy), Advanced Edition i Professional Edition (komercyjne). 3DMark Basic Edition zawiera wszystkie trzy wyżej wspomniane benchmarki. Pozwala na założenie darmowego konta i dzielenia się wynikami z innymi użytkownikami, a także umożliwia przetestowanie wszystkich urządzeń przenośnych (tabletów, smartfonów) i komputerów PC.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy narzędziowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 533  razy.