DAEMON Tools Net

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: Disc Soft Ltd
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 20.04 MB
 

DAEMON Tools Net to darmowe oprogramowanie ułatwiające organizację serwera multimediów. Za pomocą tego narzędzia można stworzyć centralny magazyn do przechowywania obrazów płyt CD, DVD i Blu-ray, a także w pełni zarządzać dostępem użytkowników w sieciach domowych i firmowych.

W programie znajdziemy między innymi przydatny menadżer do zarządzania i kontrolowania sieci. Charakteryzuje się on dwiema przydatnymi funkcjami. Pierwsza oferuje możliwość sprawdzania poprawności licencji, a druga pozwala na zdalną instalację klientów na stacjach roboczych. DAEMON Tools Net może służyć jako serwer danych dla jednego użytkownika lub kilku osób w sieci. Jeżeli przeznaczymy aplikację dla jednego użytkownika, wówczas możemy wykonywać wiele funkcji, takich jak: praca z obrazami dysków (tworzenie, konwertowanie i nagrywanie) oraz emulacja, czyli dodawanie do 16 napędów (SCSI, IDE). Natomiast jeśli te oprogramowanie będzie służyło jako serwer danych dla wielu klientów, wtedy oprócz wszystkich funkcji zawartych w Kliencie, oferuje również usługi serwerowe: Serwer iSCSI i Katalog Obrazów Współdzielonych.

Serwer iSCSI zapewnia nowe sposoby na najbardziej elastyczne wykorzystywanie napędów optycznych w naszej sieci dzięki technologii iSCSI. Umożliwia przede wszystkim tworzenie do 16 napędów optycznych (obiektów iSCSI) oraz udostępnianie fizycznych i wirtualnych napędów aby korzystać z nich na zdalnych stacjach roboczych. Natomiast usługa Współdzielony Katalog Obrazów służy do tworzenia organizacji i udostępniania obrazów zapisanych na serwerach danych.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy narzędziowe
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 574  razy.