ImDisk Virtual Disk Driver

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: Olof Lagerkvist
Wersja językowa: angielska
Rozmiar pliku: 319 KB
 

ImDisk Virtual Disk Driver to niewielkie i podręczne narzędzie do szybkiego montowania różnych obrazów dysków CD/DVD. Aplikacja dostępna jest w formie w Open Source i tworzy w systemie wirtualny napęd, w którym możemy uruchamiać i odczytywać obrazy utworzone z płyt lub z wirtualnego oprogramowania VirtualBox (VDI).

ImDisk nie zajmuje zbyt wiele miejsca na dysku twardym i tym samym idealnie nadaje się do szybkiego uruchamiania przeróżnych obrazów (ISO, NRG) przechowywanych na dysku twardym komputera. Program stanowi godną konkurencję dla innych aplikacji tego samego typu – Daemon Tools i Alcohol 120%.

Z jego pomocą możemy też tworzyć dyski RAM, wirtualny napęd dyskietek, a także może posłużyć do odzyskiwania ważnych danych po awarii dysku twardego lub całego komputera. ImDisk jest w pełni zintegrowany z Eksploratorem Windows oraz nie zużywa zbyt dużo zasobów systemowych.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy narzędziowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1491  razy.