SpeedFan

 

Rodzaj programu:
Licencja:
System: , , , ,
Producent: Alfredo Milani-Comparetti
Wersja językowa: polska
Rozmiar pliku: 2.1 MB
 

SpeedFAN jest darmowym programem który monitoruje napięcie, prędkość wentylatorów i temperaturę komputera. SpeedFAN potrafi także czytać informacje S.M.A.R.T jeśli dysk twardy wspiera tę technologię oraz podaje jego temperaturę. Narzędzie obsługuje dyski SCSI.

Program daje możliwość przetestowania dysku i porównania parametrów określonych przez producenta z rzeczywistymi – generowany jest specjalny raport wydajności, który może zostać również wysłany za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Ciekawą cechą jest możliwość zmiany prędkości wentylatorów (w zależności od kompatybilności czujników i sprzętu). Prędkość wentylatorów może być regulowana zarówno ręcznie jak i automatycznie.

W przypadku, gdy komputer wykazuje tendencje do przegrzewania się, można ustanowić powiadomienie o przekroczeniu wskazanej wartości temperatury dla każdego monitorowanego podzespołu. Po osiągnięciu stanu krytycznego użytkownik ma możliwość zdefiniowania określonej akcji jak uruchomienie alarmu, pliku czy wyświetlenie komunikatu.

Oprogramowanie zbudowano w oparciu o interfejs użytkownika podzielony na zakładki. Z poziomu każdej z nich uzyskamy dostęp do poszczególnych opcji. Warto również wspomnieć o możliwości minimalizacji programu do zasobnika systemowego.

 
 
Pobierz program z Instalek.pl
 
Portal instalki.pl

Program z Instalki.pl - serwisu gromadzącego popularne i najbardziej przydatne programy komputerowe. Zasoby serwisu obejmują zarówno programy opatrzone darmową licencją, jak i testowe.

 
 
 

Katagoria: programy narzędziowe
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 779  razy.